LDL03-12S15
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
LDL03-12S15
Descrizione:
DC DC CONVERTER 15V 3W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 200mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-SIP Module, 7 Leads
Efficiency 85%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Adjustable Output, Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.1mm x 11.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series LDL03 (3W)
Power (Watts) 3 W