Casa / Varistors, MOVs / MLVC32V056C1200
minImg
MLVC32V056C1200
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MLVC32V056C1200
Descrizione:
VARISTOR 68V 100A 3225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 61.2 V
Capacitance @ Frequency 1200 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 68 V
Varistor Voltage (Max) 74.8 V
Series MLVC
Energy 1.3J
Package / Case 3225 (8063 Metric)
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 40 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 56 V
Current - Surge 100 A