MOV20V460Y
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
MOV20V460Y
Descrizione:
VARISTOR 460 VAC 20MM DISC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 675 V
Capacitance @ Frequency 530 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 750 V
Varistor Voltage (Max) 825 V
Series MOV
Energy 255J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Eaton - Electronics Division
Maximum AC Volts 460 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 615 V