SDH05-05S12
P-DUKE Technology, Inc.
Prodotto No:
SDH05-05S12
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 5W
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 13.2V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 420mA
Voltage - Input (Min) 4.5V
Package / Case 7-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 83%
Mfr P-DUKE Technology, Inc.
Features Remote On/Off
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.6 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.52" L x 0.36" W x 0.40" H (13.2mm x 9.1mm x 10.2mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series SDH05 (5W)
Power (Watts) 5 W