INND-TS30AAB
Inolux
Produkt-Nr.:
INND-TS30AAB
Hersteller:
Inolux
Beschreibung:
DISPLAY 7SEG 0.3" SGL AMB 10DIP
Benutzer handbuch
Color Amber
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.500" H x 0.300" W x 0.240" D (12.70mm x 7.62mm x 6.10mm)
Millicandela Rating 40mcd
Product Status Active
Series INND-TS30
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.200", 5.08mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.30" (7.62mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V