14A-30-24B29
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
14A-30-24B29
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 30VA TH
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 39.67mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 66.68mm L x 55.55mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 2.5A, Series 1.25A
Weight 1.2 lbs (544.3 g)
Type Laminated Core
Power - Max 30VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 12V, Series 24V