241-7-10A41
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
241-7-10A41
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 56VA CHAS MT
Benutzer handbuch
Center Tap Yes
Termination Style Solder, Quick Connect
Height - Seated (Max) 45.97mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Single
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 93.73mm L x 57.15mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Weight 1.7 lbs (771.1 g)
Primary Winding(s) Single
Series Chassis-Tran
Type Laminated Core
Power - Max 56VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) 10V