2.5DMB10M10X35
Rubycon
Produkt-Nr.:
2.5DMB10M10X35
Hersteller:
Rubycon
Beschreibung:
CAP 10F 20% 2.5V THROUGH HOLE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.457" (37.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm @ 1kHz
Series DMB
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 10 F