2.5DMB2R2M8X16
Rubycon
Produkt-Nr.:
2.5DMB2R2M8X16
Beschreibung:
CAP 2.2F 20% 2.5V THROUGH HOLE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1Ohm @ 1kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 2.2 F