2.5DMB22M16X25
Rubycon
Produkt-Nr.:
2.5DMB22M16X25
Beschreibung:
CAP 22F 20% 2.5V THROUGH HOLE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 1kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 22 F