2.5DMB50M18X40
Rubycon
Produkt-Nr.:
2.5DMB50M18X40
Beschreibung:
CAP 50F 20% 2.5V THROUGH HOLE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.5 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 1kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 50 F