738W-X2/01
Qualtek
Produkt-Nr.:
738W-X2/01
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
PWR ENT RCPT NEMA5-15 PANEL QC
Auf Lager : 17502
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 26.00mm x 22.00mm
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 15A
Termination Quick Connect - 0.189" (4.8mm)
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Active
Series 738W
Panel Thickness 0.031" ~ 0.079" (0.79mm ~ 2.00mm)