738W-X2/35
Qualtek
Produkt-Nr.:
738W-X2/35
Beschreibung:
TAMPER RESISTANT NEMA 5-15R SNAP
Auf Lager : 23349
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Panel Cutout Dimensions Square - 24.50mm x 24.50mm
Approval Agency cUL, UL
Current Rating (Amps) 15A
Termination Solder
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Series 738W
Panel Thickness 0.031" ~ 0.079" (0.79mm ~ 2.00mm)