739W-X2/01
Qualtek
Produkt-Nr.:
739W-X2/01
Hersteller:
Qualtek
Beschreibung:
PWR ENT RCPT NEMA5-15 PANEL IDC
Benutzer handbuch
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Panel Cutout Dimensions Square - 24.50mm x 24.50mm
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 15A
Termination IDC
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating UL94 V-2
Product Status Obsolete
Series 739W
Panel Thickness 0.197" (5.00mm)