738W-X2/06
Qualtek
Produkt-Nr.:
738W-X2/06
Beschreibung:
PWR ENT RCPT NEMA5-15 PNL PUSHIN
Ingress Protection -
Voltage Rating 125VAC
Panel Cutout Dimensions Square - 24.60mm x 24.60mm
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 15A
Termination Push In
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Series 738W
Panel Thickness 0.142" (3.60mm)