DPC-40-600B28
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
DPC-40-600B28
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 24VA TH
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 34.93mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 57.15mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 1.2A, Series 600mA
Weight 0.75 lb (340.19 g)
Primary Winding(s) Dual
Series PC Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 24VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 20V, Series 40V