DST4-10B2
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
DST4-10B2
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 33.27mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.40mm L x 33.27mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 1.2A, Series 600mA
Weight 0.44 lb (199.58 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Split Bobbin Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 6VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 5V, Series 10V