INND-TS40YAB
Inolux
Produkt-Nr.:
INND-TS40YAB
Beschreibung:
DISPLAY 7-SEG 0.4" SGL YLW 10DIP
Benutzer handbuch
Color Yellow
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.508" H x 0.379" W x 0.250" D (12.90mm x 9.63mm x 6.36mm)
Millicandela Rating 40mcd
Product Status Active
Series INND-TS40
Power Dissipation (Max) 70mW
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.300", 7.62mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.40" (10.16mm)
Mfr Inolux
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V