RXM-418-RM
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
RXM-418-RM
Paket:
7-SIP
Beschreibung:
RF RECEIVER ASK/OOK 418MHZ 7SIP
Benutzer handbuch
Operating Temperature -10°C ~ 50°C
Applications ISM, Garage Door Openers, RKE
Data Interface PCB, Through Hole
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 7-SIP
Antenna Connector Through Hole
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series RM
Sensitivity -100dBm
Memory Size -
Package / Case 7-SIP Module
Current - Receiving 14mA
Voltage - Supply 3.9V ~ 9V
Data Rate (Max) 10kbps
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 418MHz