RXM-869-ES
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
RXM-869-ES
Paket:
Module
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
RF RECEIVER FM/FSK 869MHZ MODULE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Applications -
Data Interface PCB, Surface Mount
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Module
Antenna Connector PCB, Surface Mount
Modulation or Protocol FM, FSK
Series -
Sensitivity -102dBm
Memory Size -
Package / Case 16-SMD
Current - Receiving 6.5mA
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Data Rate (Max) 56kbps
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 869MHz