RXM-433-LR
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
RXM-433-LR
Beschreibung:
RF RECEIVER ASK/OOK 433MHZ
Auf Lager : 2762
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications Home/Industrial Automation, Lighting, Remote Control, RKE, Security
Data Interface Serial
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Antenna Connector Castellation
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series LR
Sensitivity -112dBm
Memory Size -
Package / Case 16-SMD Module
Current - Receiving 5.2mA
Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V
Data Rate (Max) 10kbps
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 433MHz