RXM-433-KH3
Linx Technologies Inc.
Produkt-Nr.:
RXM-433-KH3
Paket:
Module
Beschreibung:
RF RCVR ASK/OOK 433MHZ MODULE
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications Home/Industrial Automation, Lighting, Remote Control, RKE
Data Interface Parallel
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package Module
Antenna Connector Castellation
Modulation or Protocol ASK, OOK
Series KH3
Sensitivity -112dBm
Memory Size -
Package / Case 31-SMD Module
Current - Receiving 5.2mA
Voltage - Supply 2.1V ~ 3.6V
Data Rate (Max) -
Mfr Linx Technologies Inc.
Frequency 433MHz