ST3-56B33
Pulse Electronics
Produkt-Nr.:
ST3-56B33
Hersteller:
Pulse Electronics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 2.4VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 30.23mm
Voltage - Primary 115V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 35.05mm L x 28.70mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 90mA, Series 45mA
Weight 0.25 lb (113.4 g)
Primary Winding(s) Single
Series Split Bobbin Plug-In
Type Laminated Core
Power - Max 2.4VA
Mfr Pulse Electronics
Package Bulk
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 28V, Series 56V