CG-PD60PPS
Coolgear
Producto No:
CG-PD60PPS
Fabricante:
Coolgear
Descripción:
BATT CHARGER DESKTOP USB 60W
En stock : 130
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 55°C
Termination Style USB A Receptacle, USB C Receptacle
Charge Current - Max 3A
Number of Cells 2
Approval Agency FCC
Battery Cell Size -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.48" L x 1.99" W x 1.03" H (88.39mm x 50.55mm x 26.16mm)
Product Status Active
Weight 127.5 g
Voltage - Nominal 5V ~ 20V
Series ChargeIT!
Type Desktop
Charge Time -
Battery Chemistry Mobile Devices
Power - Max 60W
Mfr Coolgear
Features LED Indicator
Package Box
Voltage - Input 12 ~ 24V